spot_img

25 tys. nowych czytelników dzięki kampanii Instytutu Książki

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – podaje Instytut Książki, który uważa że pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie. Do projektu przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”.

Od początku trwania pilotażu biblioteki odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym przybyło blisko 25 tys. nowych czytelników!

Rusza nowa edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Wraz ze statystyką pierwszych efektów kampanii Instytut Książki zapowiedział, że w 2019 r. także starsze dzieci otrzymają książki na „dobry start”: – Trwają właśnie prace nad publikacją przeznaczoną pod względem estetyki i treści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rekrutację bibliotek do projektu w skali ogólnopolskiej rozpoczniemy wiosną.

Czytaj więcej na instytutksiazki.pl

Rośnij z biblioteką! – czyli projekty startbookowe