spot_img

Nowe biblioteki – zmiany na lepsze

Biblioteka w Jaraczewie zachwyca czytelnią na dachu i wyrazistą bryłą. Na turystów i mieszkańców Krakowa czeka filia przy starym dworcu PKP. Nowa biblioteczna inwestycja zaczyna sie także w Proszowicach. Zmieniła się też biblioteka w Proszowicach. Natomiast we Wrocławiu otwarto Czytelnię im. Ludwika Flaszena.

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Otwarto filię biblioteki w Górze. Budynek to kompleks brył w różnych kolorach. W środku znajdują się przestronne i funkcjonalne wnętrza. Zaskakuje także czytelnia na dachu.

Więcej: strona www biblioteki, fot. BP Gminy Jaraczewo

Gminna Biblioteka w Przodkowie

Remont i termodernizacja gminnej biblioteki to jeden z czterech projektów termomodernizacji, które są realizowane przez gminę Przodkowo. W ramach prowadzonych prac, przodkowskie „centrum kultury” zyskało nowy metraż, dzięki mieszkaniu, które zostało przekazane na rzecz biblioteki. Cały budynek przeszedł gruntowny remont, zmieniono system jego ogrzewania oraz nową elewację. Biblioteka została unowocześniona i wyposażona w nowe książki – informuje serwis zkaszub.info.

Więcej: strona www biblioteki

Biblioteka Kraków

Do budynku Starego Dworca PKP w Krakowie została przeniesiona filia nr 3. Jak podaje biblioteka: Inspirację dla ciemnej zieleni na ścianach czy pozłacanych elementów dekoracyjnych projektanci znaleźli wśród starego taboru kolejowego w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Pomysłu na liternictwo nie trzeba było szukać tak daleko, strzałem w dziesiątkę okazał się krój pisma ze starego szyldu „PKP”. W bibliotece na dworcu nie mogło zabraknąć wygodnych siedzisk, kącika prasowego czy dostępu do Internetu.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Kraków (także lead)

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach

Zadanie pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach przy ulicy Rynek 16 wraz z infrastrukturą techniczną” będzie realizowane przez dwa lata począwszy od stycznia 2019 r. – oznacza to duże zmiany dla mieszkańców oraz czytelników biblioteki. Koszt nowej biblioteki to ponad 3 mln zł, z czego 2 mln to dotacja priorytetu „Infrastruktura Bibliotek”.

Więcej: strona www biblioteki

Czytelnia im. Ludwika Flaszena

Od 12 października 2018 roku w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu działa Czytelnia im. Ludwika Flaszena. Zlokalizowana jest ona w miejscu dawnej Sali Kinowej w Przejściu Żelaźniczym. W nowej czytelni, wyposażonej w stanowiska multimedialne, użytkownicy mają wolny dostęp do księgozbioru prywatnego Ludwika Flaszena i księgozbioru podręcznego Instytutu.

Więcej: grotowski-institute.art.pl, fot. Instytut im. Jerzego Grotowskiego