spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [56]

Oto kilka newsów o literaturze, bibliotekach i czytelnictwie. Będzie o nagrodzonych książkach, nowych bibliobusach oraz dłużnikach jednej z bibliotek. Zobaczcie, co piszczy w Bibliotecznym paśmie informacyjnym.

Oto 6 książek, które nagrodzono Pulitzerem w 2018 r.

businessinsider.com.pl: Nagrody Pulitzera rokrocznie przyznaje się w aż sześciu kategoriach okołoliterackich. Wielbiciele literatury z niecierpliwością czekają na to, by wyróżnione utwory zostały wydane w ich kraju. W tym roku wśród nagrodzonych znalazła się Polka, której dramat, jak żaden inny, zachwycił jury szczerym przedstawieniem bardzo aktualnego i ważnego problemu życia osób niepełnosprawnych.

Książki dotarły do Solecznik. To jest wielkie wsparcie

zw.lt: „Do biblioteki miejskiej w Solecznikach dotarły książki zebrane w ramach akcji zorganizowanej przez Fundację „Dla Rodaka” w Olsztynie. Przekazane bibliotece lektury są wielkim wsparciem. To już jest druga zbiórka książek dla naszej biblioteki” – poinformowała zw.lt dyrektorka biblioteki Olga Mażejko.

Literacki tramwaj i biblioteka w autobusie

Literatura nie tylko w bibliotekach. Mole książkowe jeżdżą autobusem!

wzielonej.pl: Na pomysł, aby promować czytelnictwo w ruchu, wpadł Miejski Zakład Komunikacji. Co pewien czas w jednym z autobusów książki „podróżują” razem z pasażerami.

Nie będzie nowego bibliobusa, jednak książki dotrą do chętnych

radio.opole.pl: Centralna Biblioteka im. Josepha von Eichendorffa w Opolu posiada dwa bibliobusy, czyli bibliotekę na kółkach. Złożyła swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego, ale nie został on skierowany do głosowania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach: Dłużnicy mają do zapłaty milion złotych

dziennikzachodni.pl: Dłużnicy mają do zapłaty milion złotych za przetrzymywanie książek. O przedawnieniu nie ma mowy. Zaległości ściągane są nawet sądownie. Jak umrze dłużnik, biblioteka ma prawo domagać się zapłaty od spadkobierców.

Książka „40 minut spóźnienia” oddana po 100 latach

Źródło zdjęć: pixabay.com – congerdesign