spot_img

Literacki tramwaj i biblioteka w autobusie

W literacką podróż po Gliwicach i Krakowie jak superbohaterowie wyruszyli właśnie oni – Bibliotekarze! W tym szczególnym dniu bibliotekarze dzielą się książkami i uśmiechem z czytelnikami.

Biblioteka w autobusie? Dlaczego nie!

Od kilku dni po ulicach Gliwic jeździ specjalny autobus. Jest to mobilna biblioteka na kółkach z działająca wypożyczalnią. Autobus cały oklejony kolorową grafiką promuje Miejską Bibliotekę Publiczną. I tak zaczyna się Tydzień Bibliotek w Gliwicach.

8 maja w godz. od 12.00 do 14.00  w autobusie linii A4 mieszkańcy spotkają uśmiechniętych bibliotekarzy, którzy będą zachęcać do czytania i odwiedzania filii. Na podróżujących czekać będą również upominki i zaproszenia do udziału w prawie stu wydarzeniach Tygodnia Bibliotek.

Reklama miejskich instytucji kultury na autobusach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej to inicjatywa Miasta Gliwice. Bardzo nam się ten pomysł spodobał. Gdy autobus z hasłem „Nasza biblioteka” i zdjęciami z wydarzeń organizowanych przez MBP pojawił się na ulicach miasta, od razu przyszedł nam do głowy pomysł na akcję promocyjną, która zainaugurowałaby Tydzień Bibliotek. W ubiegłym roku rozpoczynaliśmy go akcją „Bike Book”, podczas której wkładaliśmy książki do koszyków rowerów miejskich – ten pomysł przypadł do gustu mieszkańcom miasta. Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja również wywoła same pozytywne reakcje – mówi Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach.

biblioteka w autobusie

Literacki tramwaj

W mieście literatury kursować będzie za to… tramwaj. Na literackich przystankach Nowej Huty i centrum Krakowa będzie zabierał czytelników głodnych wrażeń. W Literackim tramwaju grupa artystów zaprezentuje i rozczyta pasażerów w krakowskich legendach i baśniach. Na trasie 7 i 8 maja!

To jeden z etapów projektu „Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze”, dzięki któremu mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję spotkać swoich ulubionych autorów, wziąć udział w ciekawych warsztatach i konkursach z nagrodami.

literacki tramwaj

I co najważniejsze w takie podróże można jechać bezpłatnie 🙂

Źródło zdjęć: mat.pras., FB – WBP Kraków