spot_img

Nowe biblioteki – kulturalne modernizacje

Za 800 tys. zł całkowitą metamorfozę przeszła filia biblioteki wojewódzkiej w Bydgoszczy. Z kolei w Kadzidle biblioteka doczekała się nowoczesnego obiektu. W Ełku powstanie barwna bryła wobec której nikt nie przejdzie obojętny. Już niedługo nowe siedziby bibliotek zostaną oddane do użytku mieszkańców Lublińca i Raciborza.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Filia nr 11

15 września otwarto nową filię biblioteki przy ul. Czołgistów 8. Zaskakuje i zachwyca szczególnie strefa dla najmłodszych z interaktywną podłogą. Znalazła się tu też czytelnia z tradycyjnym księgozbiorem i wieloma nowościami, ale bibliotekarze oferują także czytniki e-booków. Koszt nowej biblioteki wyniósł ok. 800 tys. zł.

nowe biblioteki nowe biblioteki

Więcej: strona www biblioteki, fot. mat.pras. WiMBP w Bydgoszczy

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

W Lublińcu powstaje nowy budynek, w którym znajdzie się siedziba biblioteki. Na trzech poziomach mają znaleźć się m.in. wypożyczalnie, czytelnie dla dzieci i dorosłych oraz pracownia komputerowa. Termin oddania gotowego budynku to koniec listopada 2018 r.

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku

Pracownia projektowa F-11 wykona nową bibliotekę w Ełku. Budynek ma być barwną bryłą, która przyciągnie wzrok każdego przechodnia. Zmiany modernizacyjne mają na celu stworzenie miejsca przyjaznego dla użytkowników, a także wpłynąć na poprawę jakości korzystania z biblioteki.

nowe biblioteki nowe bibliotekiWięcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka.elk.pl, F-11

Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle

Po latach koczowania w zagrzybionym wynajętym budynku i dzielenia sali z Centrum Kultury Kurpiowskiej GMP doczekała się otwarcia nowej siedziby. To nowoczesny, piętrowy lokal z czytelnią, szatnią, pokojami socjalnymi, zapleczem kuchennym i tarasem nad antresolą. Kosztował 1,2 mln zł i został dobudowany do CKK.

Więcej: Otwarcie biblioteki w Kadzidle

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Pomieszczenia biblioteki przy ul. Kasprowicza zostaną wyposażone w nowe meble, powstanie czytelnia oraz specjalne miejsce na organizowane w bibliotece spotkania i wydarzenia. (…) Dzięki windzie również osoby niepełnosprawne będą mogły w pełni korzystać z oferty biblioteki. Remont rozpocznie się jesienią i potrwa około roku.

Więcej: Remont biblioteki już blisko, strona www biblioteki