spot_img

Biblioteczne Pasmo Informacyjne [40]

Czy bibliotekarz jest zagrożonym zawodem? Jak spełnić marzenia chorych dzieci? W tym wydaniu BiblioNewsów także o książkomacie w Tychach, opolskim kiermaszu książek oraz jednolitej cenie książki.

Pięć zawodów, które mogą zniknąć. Przez roboty

Rozwijająca się technologia może już wkrótce wyeliminować z rynku część pracowników. Zostaną oni zastąpieni przez roboty, komputery i algorytmy (…). W pierwszej kolejności z rynku pracy zniknąć mają takie zawody, jak: 1. Telemarketerzy, 2. Urzędnicy niższego szczebla na poczcie i w urzędach, 3. Bibliotekarze, 4. Księgowi, 5. Pracownicy recepcji.

Nietypowa akcja w Bydgoszczy! Kup lub oddaj książki i spełnij marzenia chorych dzieci

Lubicie czytać i macie zbędne książki w dobrym stanie? Oddając je możecie pomóc Fundacji Mam Marzenie, która organizuje w Bydgoszczy nietypową akcję. Kupując lub oddając książki można pomóc chorującym dzieciom (…). Do 30 kwietnia bydgoszczanie przynosili książki owinięte w papier z umieszczonym wybranym cytatem na wierzchu. W maju tak zapakowane książki będzie można kupić podczas targów.

Majowe wydarzenia biblioteczne

Tychy: Czytelnicy miejskiej biblioteki mogą korzystać z książkomatu

Nowoczesne urządzenia do samodzielnego wypożyczania i oddawania książek – wrzutnię, self-checki i książkomat – zaprezentowała Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.

Pszczyna: Zlicytują książki z zamkniętej księgarni

25 kwietnia w Pszczynie odbyła się licytacja ponad 1000 książek z zamkniętej niedawno księgarni „Czartak”.

MBP w Opolu sprzedaje książki i pomaga katedrze

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała kiermasz książek używanych. Cały dochód wesprze renowację opolskiej katedry. Zaraz po wejściu do biblioteki uwagę przykuwa ogromny stół, na którym na czytelników czekały książki do nabycia – od religijnych, z tekstami o św. Janie Pawle II na czele, przez klasykę (Słowacki, Romain Roland), słowniki i leksykony po powieści polskie i zagraniczne, z kryminałami włącznie. Ceny bardzo przystępne od złotówki do kilku złotych. Kto chce dać na renowację katedry więcej, może wrzucić swój datek do postawionej między książkami skarbonki.

Book Truck – biblioteka jedzie do czytelników

Wiceminister Kultury: Priorytetem jest wparcie czytelnictwa. Jednolita cena książki nie realizuje tego celu

Priorytetem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest wsparcie czytelnictwa (…) Ustawa w kształcie przedstawionym przez Polską Izbę Książki nie zrealizowałaby tego celu w mojej opinii, dlatego będziemy pracować nad takimi rozwiązaniami, który to zadanie będą mogły spełnić. Nie sądzę, aby to była jednolita cena książki — powiedział w wywiadzie dla Tysol.pl wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski.

Smutny obraz polskiego rynku książki: pięć razy mniejszy od rynku piwa

O tym, że Polacy niechętnie sięgają po książkę, wiadomo nie od dziś. Rynek książki w Polsce wart 2,5 mld zł. I nie rośnie − Cały polski rynek książek jest wart około dwóch i pół miliarda złotych. I od lat utrzymuje się na stabilnym poziomie – tłumaczy Grzegorz Majerowicz, wiceprezes Polskiej Izby Książki.

Biblioteka Publiczna nr 2/2017

Źródło zdjęć: pixabay.com