spot_img

Majowe wydarzenia biblioteczne

Będzie się działo! Maj to święto bibliotek i książek oraz kulminacja bibliotecznego sezonu konferencyjnego. Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać!

Święto bibliotek i książek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tydzień Bibliotek – to 2 najważniejsze święta obchodzone w maju. Ich kontynuacją będą Warszawskie Targi Książki – dla bibliotekarzy również w tym roku przewidziano bezpłatną akredytację w dni branżowe, wystarczy dokonać rejestracji online do 16 maja. Na Stadionie Narodowym będzie również okazja do spotkań z Lustrem Biblioteki, dlatego zapraszam już dziś na największe święto książek.

Targi Książki poprzedzi Konferencja Wyszehradzka 2017. Jej tematem przewodnim będą „Nowe przestrzenie czytania”, gdzie poruszony zostanie temat polityk wspierających rozwój czytelnictwa. Udział w dyskusjach wezmą m.in. specjaliści z Chorwacji, Danii, Niemiec i USA. Zapraszam do wzięcia udziału po uprzedniej bezpłatnej rejestracji. Do zobaczenia!

Targi Książki

Aleja Gwiazd Literatury

Aleja Gwiazd Literatury to projekt, którego celem jest promowanie twórczości najlepszych współczesnych pisarzy i poetów. W 2017 roku gwiazdę przed Miejską Biblioteką Publiczną w Mińsku Mazowieckim odsłoni Olga Tokarczuk. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie stałym patronatem.

III Gala „Alei Gwiazd Literatury”

Konferencje i wydarzenia dla bibliotekarzy

Ciekawą konferencję zapowiedziano w Gdańsku, której tematem przewodnim będzie Multibibliotekarstwo. Kilka dni później w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian – Innowacyjne usługi informacyjne”.

Nie zabraknie też dyskusji na temat użytkowników bibliotek podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dylematy w służbie użytkownikom informacji. Między misją a obowiązkiem” w Łodzi. Z kolei Nauczyciele Bibliotekarze spotkają się na specjalnej konferencji w Bibliotece Narodowej, gdzie m.in. omówione zostaną zmiany po reformie systemu oświaty.

W drugiej połowie miesiąca także inne konferencje, na które warto się wybrać:

Więcej informacji o bieżących konferencjach znajdziecie w Kalendarium konferencji i wydarzeń Lustra Biblioteki

Źródło zdjęć: pixabay.com