spot_img

Book Truck – biblioteka jedzie do czytelników

Do olsztyńskiego parku przyjechał Book Truck za sprawą Światowego Dnia Książki. Z literacką inicjatywą do czytelników przyjechali bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Zobaczcie, co się działo!

W naszym książkowym wehikule serwować będziemy gastronomię literacką najwyższej próby. W menu znajdą się dania gorące niczym hiszpański romans i zimne, jak skandynawski kryminał. Proponujemy potrawy nadziewane baśniowymi krainami, z dodatkiem pełnokrwistych bohaterów, polane esencjonalnym sosem gęstej fabuły i filozoficznej głębi, przyprawione szczyptą wartkiej akcji i inteligentnego humoru, z domieszką językowych perełek – tak zapraszali do Book Trucka bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Book Truck

23 kwietnia 2017 roku od południa przechadzający w Parku Centralnym się mieszkańcy Olsztyna mogli skorzystać z niecodziennej oferty biblioteki na kółkach. Tego dnia w Book Trucku można było wypożyczyć ciekawą książkę, zapisać się bezpłatnie do biblioteki i porozmawiać o literaturze i na inne tematy.

Była też strefa relaksu, gdzie czytano na wygodnych leżakach – biblioteka zapewniła nawet koce. Ponadto każdy mógł skorzystać z wymienialni książek. Dla najmłodszych przygotowano zabawy, gr i konkursy w specjalnym kąciku.

Book Truck

Źródło zdjęć: facebook.com/mbp.olsztyn