spot_img

Nowe biblioteki – ambitne plany

Po długotrwałych remontach oficjalnie otwarto 4 nowe biblioteki. Multimedialnym centrum wiedzy, kultury i informacji stała się biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej. Odnowione zostały także biblioteki w Borowiu, Częstochowie i Nowej Białej. Nowoczesne 4 filie bibliotek powstaną na terenie gminy Potęgowo i w Namysłowie – każdy projekt modernizacji otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł. Ambitne plany rozbudowy czekają także bibliotekę w Poznaniu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu

26 stycznia oficjalnie otwarto bibliotekę w Borowiu. Od 2016 roku trwała jej przebudowa oraz wymiana wyposażenia wnętrz. Koszt zmian wyniósł 150 tys. zł.

Więcej: strona www biblioteki, fot. borowie.home.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie, filia w Nowej Białej

Dzięki unijnej dotacji pomieszczenia zostały wyremontowane i przystosowane do potrzeb biblioteki. Siedziba książnicy, która wcześniej mieściła się w prywatnym domu, znalazła nowe miejsce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Więcej: Biblioteka w nowej odsłonie, strona www biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Potęgowie

Gmina Potęgowo otrzymała dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zadanie pt: „Rozwój i propagowanie czytelnictwa – nowoczesne filie bibliotek na terenie gminy Potęgowo”. Kwota dofinansowania to ponad 1 mln 300 tys. zł. W ramach zadania planuje się budowę dwóch nowych filii w Karżnicy i Warciminie oraz remonty filii bibliotecznych w Żochowie i Rzechcinie. Projekt zakłada również doposażenie w/w filii m.in. w meble, nowoczesny sprzęt multimedialny oraz stworzenie czytelni w plenerze.

Więcej: Kolejne pieniądze dla gminy Potęgowo – powstaną nowe biblioteki, strona www biblioteki

Biblioteka Publiczna w Częstochowie

Ku zadowoleniu okolicznych mieszkańców zakończył się remont zlokalizowanej przy ul. Nowowiejskiego 15 filii Biblioteki Publicznej. Remont długotrwały, bo trwający ponad 4 miesiące, ale konieczny – biblioteka nie była modernizowana od 40 lat.

Więcej: Filia Biblioteki Publicznej po remoncie, strona www biblioteki, fot. czestochowskie24.pl

Biblioteka Publiczna w Bystrzycy Kłodzkiej

Zmodernizowana siedziba biblioteki stała się multimedialnym centrum wiedzy, kultury i informacji. kiedyś w tym miejscu znajdowała się restauracja wraz z hotelem. Śladów po nich zostało niewiele, bowiem znajdująca się w obiekcie biblioteka w ramach niedawnej gruntownej modernizacji zaadaptowała do swoich potrzeb niemal wszystkie jego wnętrza. I to z niesamowitym polotem i smakiem.

Więcej: Ruszyło biblioteczne centrum multimedialne, strona www biblioteki, fot. bystrzycaklodzka.pl

Biblioteka Namysłowskiego Ośrodka Kultury

Rozpoczął się remont namysłowskiej biblioteki. Miasto na ten cel otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury. Inwestycja zakłada wymianę instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Zostanie także zakupiony nowy sprzęt multimedialny, z którego będą mogli korzystać czytelnicy. Remont ma się zakończyć pod koniec sierpnia. W sumie inwestycja będzie kosztować 1,3 mln zł.

Więcej: Ruszył remont biblioteki w Namysłowie, strona www biblioteki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Nowa sala wystawiennicza i nowoczesna czytelnia z wypożyczalnią – takie są ambitne plany rozbudowy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Czy na przeszkodzie unijnej dotacji staną problemy własnościowe?

Więcej: Wojewódzka Biblioteka Publiczna przejdzie remont? Są problemy własnościowe, strona www biblioteki