spot_img

Nowe biblioteki – przygotowania do wielkich zmian

Za 20,5 mln zł zmieni się nie do poznania biblioteka w Sosnowcu. Kapitalny remont przechodzi MBP w Kaliszu. Na potrzeby biblioteki w Rudzie Śląskiej przygotowano projekt adaptacji budynku dworca w Chebziu. Zmiany przestrzeni bibliotecznych także w Krakowie, Lublinie i Opolu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Przestronna, przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, z nowoczesną aranżacją wnętrza i obrazami studentów Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego na ścianach. Tak będzie wyglądała filia biblioteki nr 9 przy ulicy Serbinowskiej 1a. Właśnie ruszył kapitalny remont placówki. Biblioteka zyska nowoczesną aranżację, pojawią się nowe meble i wygodne fotele dla czytelników. Nowością będą stanowiska komputerowe do przeszukiwania księgozbioru. Będzie to też jedyna filia w Kaliszu, na której ścianach zawisną obrazy namalowane specjalnie dla niej.

Więcej: Tak będzie wyglądała najnowocześniejsza biblioteka w Kaliszu, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

12 września 2016 podpisano umowę na termomodernizację i przebudowę budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Wybudowana w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku siedziba Biblioteki Głównej wreszcie doczeka się upragnionego remontu i zmieni się nie do poznania. Jak zapewniają przedstawiciele wykonawcy, prace powinny potrwać 15 miesięcy. Inwestycja ma kosztować 20,5 mln zł.

biblioteki
Więcej: strona www biblioteki

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Nowy rozdział w swojej działalności otworzyła Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która przeszła fantastyczną metamorfozę. Teraz w nowych przestrzeniach filii dla dorosłych jest przestronne, funkcjonalnie i klimatycznie. Jutro oficjalne otwarcie biblioteki dla czytelników.

biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu zakończyła działalność przy placu Kopernika. Od października literaturę obcojęzyczną będzie można wypożyczać w budynku przy ul. Kośnego 34, gdzie dawniej mieściła się Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Obecnie trwa przenoszenie i układanie kilkudziesięciu tysięcy książek między innymi w języku angielskim, hiszpańskim czy ukraińskim.

Więcej: Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu przenosi się do nowej siedziby, strona www biblioteki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie

W przyszłym roku – czytelnia „pod chmurką”. Za dwa lata remont elewacji zabytkowych budynków. Takie ma plany Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. W ramach unijnego projektu poza nagłośnieniem sali dyrekcja biblioteki chce również kupić sprzęt komputerowy, meble i założyć klimatyzację.

Więcej: WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie chce stworzyć czytelnię letnią, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej

W przyszłym roku ma zostać zrealizowany projekt adaptacji budynku dworca w Chebziu na potrzeby biblioteki. Inwestycja ma kosztować około 2 mln złotych. Budowa nowej biblioteki miałaby się rozpocząć na początku przyszłego roku.