• This event has passed.

Konferencja „Strefa Młodych. Miejsce młodzieży w bibliotece publicznej”

27 września 202228 września 2022

Pierwsza część konferencji koncentruje się na profilu młodych czytelników, sposobach dotarcia do nich i ich aktywnego uczestnictwa w kulturze, pozyskiwania wolontariuszy oraz wykorzystywania nowych form kontaktu z literaturą w promocji biblioteki i książki. Druga część dotyczy szeroko rozumianej oferty. Prelegenci zaprezentują nowości wydawnicze, wartościowe tytuły oraz sposoby na zainteresowanie młodzieży literaturą. Do wprowadzenia nowatorskich działań przyczynią się panel dyskusyjny oraz warsztaty dotyczące gier i komiksów. Warsztaty booktalkingu rozwiną umiejętność rekomendowania i promowania literatury. Konferencja będzie również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów między bibliotekarzami.

Start:
27 września 2022