Ochrona zabytków – nabór wniosków w programie MKiDN na 2025 rok

Ruszył nabór wniosków do programu „Ochrona zabytków” na rok 2025. Wnioski można składać do 5 listopada 2024 roku za pośrednictwem Systemu Obsługi Programów MKiDN, który zostanie udostępniony w przyszłym tygodniu. Szczegóły i wskazówki znajdziesz tutaj.

Ochrona zabytków

Celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.

* W ramach programu „Ochrona zabytków” wydzielono osobny priorytet dedykowany zabytkom, które ucierpiał na skutek powodzi. Nabór w nim zostanie ogłoszony dopiero w styczniu 2025 roku. O szczegółach informowałam tutaj.

Dofinansowania dla bibliotek

Darmowy serwis „Dofinansowania dla bibliotek” to nieoceniona pomoc w pracy bibliotekarzy i osób poszukujących dodatkowych źródeł finansowania swoich jednostek i zwiększenia budżetu. Znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, warunki aplikacji, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Zaletą serwisu jest wygodny terminarz naborów, dzięki któremu można sprawdzić, w jakich programach można aktualnie składać wnioski lub zaplanować udział w innych. Serwis jest ciągle rozbudowywany o kolejne programy.

Źródło zdjęć: freepik.com