Wyniki naboru wniosków o stypendia w ramach KPO dla kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało wyniki w programie stypendialnym w ramach KPO dla kultury.

11 września podczas briefingu prasowego podsekretarz stanu w MKiDN Marta Cienkowska przedstawiła wyniki naboru wniosków o stypendia w ramach KPO dla kultury. Dofinansowanie w ramach pierwszego naboru do programu stypendialnego otrzymały 533 wnioski.

Program stypendialny (stypendia)

Celem programu jest wspieranie twórców, artystów, animatorów, edukatorów i naukowców w sektorze kultury i sektorze kreatywnym, którzy chcą znaleźć nowe sposoby prezentacji dóbr kultury na żywo i przez internet.

Stypendia – wyniki naboru

Opublikowana lista stanowi materiał informacyjny. Decyzja o dofinansowaniu wejdzie w życie po podpisaniu protokołów oceny wniosków przez ekspertów.

Lista przedsięwzięć objętych i nieobjętych wsparciem w ramach inwestycji A.2.5.1. – stypendia

Niedawno MKiDN podało też wyniki w programie dotacji (granty)

Dofinansowania dla bibliotek

Darmowy serwis „Dofinansowania dla bibliotek” to nieoceniona pomoc w pracy bibliotekarzy i osób poszukujących dodatkowych źródeł finansowania swoich jednostek i zwiększenia budżetu. Znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, warunki aplikacji, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Zaletą serwisu jest wygodny terminarz naborów, dzięki któremu można sprawdzić, w jakich programach można aktualnie składać wnioski lub zaplanować udział w innych. Serwis jest ciągle rozbudowywany o kolejne programy.

Źródło zdjęć: freepik.com