Stypendia z zakresu upowszechniania kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło nabór na stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2025 rok. Wnioski można składać do 13 września 2024 roku i zdobyć miesięczne wsparcie w kwocie do 5 000 zł brutto.

Stypendia z zakresu upowszechniania kultury

Stypendia twórcze lub z zakresu upowszechniania kultury dają możliwość rozwijania własnych projektów, ale także podnoszenia kompetencji. Są skierowane do twórczyń i twórców zajmujących się działalnością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Przyznajemy je na realizację projektów w dwóch kategoriach i łącznie w dziesięciu dziedzinach.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: freepik.com