3 darmowe webinaria o dostępności w kulturze

Narodowe Centrum Kutlury udostępniło nagrania z webinariów w ramach cyklu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”. Można się dowiedzieć z nich, czym jest Model Dostępnej Kultury, jak go wdrożyć w instytucji kultury i jak budować strategię dostępności.

Warto przypomnieć o trwającym programie „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury”, który podejmuje temat dostępności i włączania osób ze szczególnymi potrzebami i seniorów w działania instytucji kultury. Jego celem jest poprawa dostępności instytucji kultury w przygotowaniu i realizacji oferty. W jego ramach przewidziano kilka zadań, dzięki którym biblioteki mogą zdobyć granty oraz wziąć udział w szkoleniach. Wśród nich m.in.:

Pobierz e-booka Model Dostępnej Kultury

Model dostępnej kultury – kluczowe założenia

8 kroków planowania dostępności w instytucji kulturyWdrożenie dostępności krok po kroku – dobre praktyki

Wdrożenie dostępności krok po kroku – dobre praktyki

Źródło zdjęć: freepik.com