Projekt „Mama na swoim! Mama na etacie!”

Dziś sukces projektu „Mama na swoim! Mama na etacie!” w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu, o którym pisze instruktor Katarzyna Lubosz.

Wsparcie mam

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zakończyła realizację projektu „Mama na swoim! Mama na etacie!” w ramach grantu z programu „Skrzydła dla Mamy”. Projekt był skierowany do mam przebywających na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi.

Głównym celem projektu było wsparcie tych kobiet i inspirowanie ich do pozytywnych zmian w życiu – do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy oraz zadbania o dobrostan psychiczny i fizyczny. Przygotowane szkolenia i warsztaty miały wymiar holistyczny, odpowiadając na różnorodne potrzeby uczestniczek. Działania te służyły mamom w rozwoju osobistym, odkryciu swoich mocnych stron, pasji i talentów. Program wyposażył je w nowe kompetencje, umiejętności i uniwersalną wiedzę, które mogą być wykorzystane w wielu branżach i na różnych stanowiskach.

Warsztaty i pokaz mody

W ramach projektu uczestniczki miały okazję wziąć udział w cyklu bezpłatnych warsztatów (m.in.: warsztaty kroju i szycia, artystyczne), szkoleń (m.in.: z mediów społecznościowych, autoprezentacji i wystąpień publicznych) oraz zajęć, które były zróżnicowane i dostosowane do ich potrzeb. Zwieńczeniem projektu był pokaz mody, na którym uczestniczki zaprezentowały własnoręcznie uszyte kreacje oraz przepiękne makijaże.

Realizacja projektu przyniosła zauważalne korzyści uczestniczkom. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zajęć, mamy zdobyły nowe umiejętności, które mogą wykorzystać zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Zyskały pewność siebie, poprawiły samoocenę i zwiększyły poczucie własnej wartości. Wszystkie te elementy są kluczowe w procesie powrotu na rynek pracy.

Projekt „Mama na swoim! Mama na etacie!” jest doskonałym przykładem, jak inicjatywy lokalne mogą wpływać na poprawę jakości życia mieszkańców i wspierać rozwój społeczności. Mamy nadzieję, że podobne projekty będą realizowane w przyszłości, kontynuując misję wspierania i inspirowania mam do aktywnego i pełnego życia.

Źródło zdjęć: mat.pras. MPBP Lubliniec