27. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – patronat Lustra Biblioteki

Przed nami 27. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które w dniach 24-27 października 2024 roku w EXPO Kraków znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach autorskich, a także prelekcjach i dyskusjach branżowych. Lustro Biblioteki objęło Targi Książki swoim patronatem.

Bezpłatny wstęp dla bibliotekarzy

Bibliotekarze mogą skorzystać z bezpłatnego wstępu na targi. Aby pobrać darmowy bilet, wystarczy skorzystać z rejestracji gości branżowych dostępnej na stronie organizatora.

W programie branżowym znajdzie się spotkanie z Lustrem Biblioteki. Będzie też okazja do rozmów i wspólnych zdjęć. Zapraszam już teraz Bibliotekarki i Bibliotekarzy ze wszystkich typów bibliotek, fanów i osoby zainteresowane bibliotekami!

Literatura dla wszystkich

Mottem tegorocznej edycji, przypadającej w 120. rocznicę urodzin Witolda Gombrowicza będzie cytat z jego utworu Operetka: „Zrzućcie maski! Zwykłymi stańcie się ludźmi!”. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy stawiają przede wszystkim na autentyczność, zrzucanie masek społecznych i wymykanie się stereotypom, pokazując, że targi to nie tylko stoiska wystawiennicze, ale przede wszystkim ludzie – wystawcy, autorzy, odwiedzający. W Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w tym roku po raz kolejny spotkają się osoby z różnych środowisk, miast, krajów, których łączy jedno – wspólna pasja, jaką jest miłość do literatury.

Szczegółowy program wydarzenia i lista wystawców będą opublikowane we wrześniu.

Organizatorzy zapraszają do śledzenia mediów społecznościowych oraz do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Źródło zdjęć: mat.pras.