Narodowe Czytanie 2024. Zgłoś swoją bibliotekę!

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 7 września 2024 roku. Lekturą tej edycji będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego. Od dziś można zgłaszać udział w akcji.

– Ten znakomity utwór, który powstał na emigracji, niedługo po upadku powstania listopadowego, nadal przekonuje, że realizacja naszych polskich spraw z myślą o dobru i rozwoju Rzeczypospolitej dalej musi się opierać na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza błędów i zaniechań z przeszłości jest równie ważna, jak inspiracja tym, co w naszej tradycji najpiękniejsze – napisał prezydent w okolicznościowym liście, zachęcając do udziału w Narodowym Czytaniu.

Zgłoś swoją bibliotekę

Za pomocą elektronicznego formularza prześlij propozycję wydarzenia. Należy podać m.in. informacje szczegółowe, planowany przebieg akcji (program, uczestnicy), dane organizatora. Zgłoszenie wydarzenia zostanie opublikowane na stronie internetowej www.prezydent.pl w terminie do 7 dni roboczych.

• Poprzednia edycja – finał akcji i relacje z bibliotek.

Materiały do pobrania

Źródło zdjęć: BMM/polona.pl