Pakiet szkoleń – dostępność instytucji kultury i wdrażanie standardów dostępności

W ramach „Pakietu szkoleń” bibliotekarze i pracownicy instytucji kultury mogą wziąć udział w szkoleniach online, stacjonarnych, e-learningowych i webinarach. Nabór wniosków trwa do 26 kwietnia 2024 roku do godz. 15.

„Pakiet szkoleń” jest jednym z komponentów programu „Projektowanie Uniwersalnego Kultury – dostępność w instytucjach kultury”. Celem programu jest poprawa dostępności instytucji kultury w projektowaniu i realizacji oferty kulturalnej oraz otwarcie na współpracę z osobami ze szczególnymi potrzebami.

Aby dołączyć do grona uczestników „Pakietu szkoleń” należy wyznaczyć minimum 4 a maksimum 8 pracowników, współpracowników lub wolontariuszy do udziału w zadaniu. Szkolenia będą odbywać się na przestrzeni lat 2024-2026 i obejmą 30 wydarzeń.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, wzory dokumentów, harmonogram szkoleń, najważniejsze dane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: freepik.com