Przyznane dofinansowania w ramach programu „Edukacja kulturalna” 2024

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programie „Edukacja kulturalna”. Łącznie ponad 11 mln zł na dofinansowanie 106 projektów. Poniżej lista dofinansowanych projektów zgłoszonych przez biblioteki. Odwołania można składać do 7 kwietnia 2024 roku.

Edukacja kulturalna

Celem programu jest wspieranie zadań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Centrum Kulturalno ‐ Biblioteczne w Barczewie – Nasza Ziemia sztuką opowiadana – 52 000,00 zł
  • Biblioteka Śląska w Katowicach – Usłyszeć ciszę – 32 000,00 zł
  • Biblioteka ‐ Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo – Teatralna FETA w Borach – 30 000,00 zł
  • Biblioteka Raczyńskich – CZYTATY w 8 dni dookoła świata – 30 000,00 zł

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.