Wzmocnij Swoje Otoczenie – program grantowy dla bibliotek, edycja 2024

Biblioteki mogą składać wnioski do programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” w edycji 2024 i zdobyć grant w wysokości 24 tys. zł na projekty wspierające lokalne inicjatywy. Nie jest wymagany wkład własny.

Wzmocnij Swoje Otoczenie

Celem programu jest wsparcie rozwoju lokalnych inicjatyw z myślą o mieszkańcach gmin, poprzez:

• wyposażenie mieszkańców w narzędzia umożliwiające wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian w miejscu, w którym żyją
  • zwiększenie dostępności różnych grup mieszkańców do wybudowanej lub zmodernizowanej infrastruktury społecznej, która zostanie z nimi przez lata
  • sfinansowanie lub współfinansowanie projektów społecznych odpowiadających na potrzeby lokalnych społeczności.

Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna.

Dofinansowanie

Na realizację projektu można uzyskać grant nawet w wysokości 24 tys. zł.

Zobacz, jakie projekty bibliotek uzyskały dofinansowane w poprzedniej edycji

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Wzmocnij swoje otoczenie

Źródło zdjęć: freepik.com