Ostatnie dni na złożenie wniosku do programu „Patriotyzm Jutra”

Jeszcze tylko do 22 lutego 2024 roku można składać wnioski do programu „Patriotyzm Jutra”. Biblioteki mogą otrzymać dofinansowanie na projekty historyczne nawet do 70 tys. złotych.

Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski. Wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Jego celem jest pomoc w ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski, angażujący i niebanalny.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: freepik.com