spot_img

Świąteczny klimat w bibliotece

Przydeptali do Betlyjki

– Już po raz trzeci pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej zaśpiewali kolędę po śląsku oraz stworzyli do niej teledysk. Zaczęło się w 2021 roku, kiedy w bibliotecznym studio nagraniowym rozbrzmiały pierwsze dźwięki piosenki świątecznej nucone przez nasze koleżanki. Dzięki temu stworzył się pomysł, aby każdego roku podzielić się z czytelnikami kolędą, która zostanie stworzona przez pracowników od początku do końca. Jest to również forma podziękowania za wsparcie wśród rudzkiej, ale i nie tylko, społeczności. Każdy tekst kolędy jest napisany w języku śląskim, promując tym samym wartości regionalne. W tym roku wybór padł na „Przydeptali do Betlyjki” (Przybieżeli do Betlejem) – mówi Kinga Bolenda z Działu Informatyczno-Medialnego.

Choinka z książek

W Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie powstała choinka z książek. Zdjęcia i pozdrowienia „dla cudownie inspirującego portalu” nadesłała Dagmara Sieczka.

Świąteczne ozdoby

– Biblioteka w Sulejówku chcąc wprowadzić czytelników w świąteczny nastrój przygotowała dekoracje w wejściowej werandzie. Inspiracją – nie inaczej – były książki! Powstały ozdoby choinkowe, ozdoba na drzwi, okienne gwiazdy a na czytelników czekały prezenty niespodzianki – przekazała Iwona Zbroszczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. profesora Zbigniewa Wójcika w Sulejówku.

Świąteczne marzenia w Klubie Czytających Rodzin

– W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin. W świąteczny nastrój wprowadziło opowiadanie S. Lang Szym Pansik – O, Nie! Święta! Historia marudnej małpki radzi nam, abyśmy się skupili tylko na dobrych rzeczach, a problemy wydadzą się mniejsze, nawet podczas nadchodzącej świątecznej gorączki. Na spotkaniu uczestnicy z papieru i rolek wykonali kolorowe świąteczne drzewko. Tworząc tę prostą przestrzenną dekorację klubowicze dzielili się swoimi marzeniami na nadchodzący rok: Mikołaj marzy o podróży do Czech i Francji, Milenka o drugim kotku, Beatka chciałaby prawdziwą szopkę, a marzeniem pani Sylwii jest święty spokój. Niech te świąteczne marzenia, staną się dla wszystkich inspiracją do tworzenia jeszcze piękniejszych chwil, nie tylko podczas nadchodzących świąt, ale przez wszystkie dni w Nowym Roku – relacjonuje Anna Filip z MBP. – Nie zabrakło świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że otrzymane książki i słodycze umilą klubowiczom przedświąteczne chwile – dodaje.

Źródło zdjęć: mat.pras.