O nowej bibliotece w Korzybiu i jej niecodziennych funkcjach

Biblioteka w Korzybiu, otwarta w budynku starego dworca PKP, znajduje się w sąsiedztwie jeziora, co wykorzystano do promocji samej placówki, ale i regionu. Biblioteka oprócz wypożyczania książek oferuje miejsce do odpoczynku: nocleg, ogniska, wypożyczalnię rowerów czy pokój zabaw dla dzieci. Jak minął pierwszy sezon połączenia biblioteki z ofertą turystyczną?

O nowej bibliotece w Korzybiu i jej niecodziennych funkcjach opowiada w radiu jej dyrektorka.

Biblioteka oferuje nocleg w sześciu pokojach do wynajęcia, a na terenie obiektu są miejsca ogniskowe czy wypożyczalnia rowerów. – Mamy tym samym dwa (a nawet trzy) w jednym: połączenie funkcji edukacyjnej (kulturalnej) z turystyczną – mówi dyrektor placówki Marta Borodziuk. – Tym samym biblioteka z budynku pełnego książek staje się wycieczkową bazą wypadową – chociażby na weekend lub krótki urlop.

Posłuchaj audycji „Gość Studia Słupsk” w Radiu Gdańsk.

Źródło zdjęć: freepik.com –