spot_img

Nowe biblioteki – otwarcie dwóch obiektów

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach

W środę 19 stycznia swoją działalność w nowym budynku przy ul. Szkolnej 6 rozpocznie biblioteka. W środku czekają regały wypełnione księgozbiorem podręcznym i nowościami, dział dziecięco-młodzieżowy z nietypowymi regalikami, pokój ciszy, kawiarenka, kąciki do czytania oraz sala widowiskowo-kinowa. Przed obiektem niedawno zainstalowano wrzutnię książek. Budynek został wyposażony w instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła i zbiornik na wodę deszczową.

Więcej: strona www biblioteki, Krzeszowice. Nowy budynek biblioteki z kinem już gotowy. Od środy przychodzą czytelnicy, fot. FB/MGBP (także lead)

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice

14 stycznia otwarto filię Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice. Budynek dworca kolejowego został przekształcony w filię biblioteki, która teraz jest miejscem spotkań lokalnej społeczności, przystankiem dla podróżujących, miejscem do wypoczynku.

Mieści się tam zarówno wypożyczalnia, jak i czytelnia książek. Jest także kącik zabaw dla dzieci oraz sala szkoleniowo-integracyjna z zapleczem kuchennym. Znalazło się także miejsce na kilka pokoi gościnnych z łazienkami – relacjonuje otwarcie gp.24.pl. Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.

Więcej: strona www biblioteki, Dworzec kolejowy w Korzybiu w nowej odsłonie. Teraz jest tam biblioteka, a nawet pokoje gościnne