spot_img

Letnia czytelnia w Lęborku przez całe wakacje!

W tym roku MBP w Lęborku także wyruszyła w miasto z letnią czytelnią, by przekonać do czytania swoich mieszkańców. Czytelnia działa w pogodne czwartki, tradycyjnie pod pomnikową lipą w godz. 10–16.

Korzystając z Letniej czytelni można zapisać się do biblioteki, wypożyczyć lub poczytać książki (również w języku ukraińskim i angielskim), posiedzieć na leżakach lub spędzić czas z dzieckiem. Dla najmłodszych przygotowano specjalne atrakcje: zabawy muzyczno – taneczno – ruchowe, teatrzyk kamishibai, tor przeszkód, zajęcia kreatywne, warsztaty bańki mydlane, planetarium.

Dodatkowo na miejscu będzie pedagog specjalny z Centrum Diagnozy i Terapii SYNAPSA, pani Kaja Wasilewska, która oferuje najmłodszym możliwość wspólnej zabawy, a rodzicom konsultacje. Z chęcią wysłucha, jeśli mają jakieś wątpliwości wobec zachowania swojego dziecka w szkole lub ich osiągnięć w nauce i w miarę możliwości doradzi. Co do milusińskich, będzie dobrze zaopatrzona! W gry memory, rozpoznawanie kształtów, planszówki, zabawy w liczenie oraz na logikę. W jej pudle znajdzie się sporo gadżetów oraz zabawek, tak by nikt nie był znudzony! – czytam na stronie www biblioteki.

Pod koniec lipca, w ramach Letniej czytelni, odbył się też kiermasz dobrej i taniej książki. W ten sposób biblioteka zyskała nowe środki na zakup najbardziej poszukiwanych nowości wydawniczych.

W tegorocznej czytelni można znaleźć też regał zrobiony z drabiny.

Źródło zdjęć: MBP w Lęborku