spot_img

Pomysł na regał do letniej czytelni

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku podczas wakacji prowadzi letnią czytelnię. Można w niej poczytać książki i czasopisma ze specjalnego regału, którego bazą jest drabina.

Na ulicy Staromiejskiej w Lęborku, pod pomnikową lipą, w każdy wakacyjny (i pogodny) czwartek działa letnia czytelnia. Przez sześć godzin można zatracić się w lekturze na wygodnych leżakach, ale także zapisać się do biblioteki, wypożyczyć książki, filmy i czasopisma, posiedzieć lub spędzić czas z dzieckiem.

Przestrzeń czytelni odznacza się trójkątnym regałem przygotowanym z rozstawionej drabiny. Za półki na książki służą drewniane płyty oparte o szczeble. Odpowiedni rozstaw drabiny i jej stabilizację zapewnia łańcuch. Inspiracja, która zwraca uwagę, sprawdzi się także w budynku biblioteki.

Galerię zdjęć i relacje z poszczególnych dni funkcjonowania czytelni można oglądać tutaj.

Projektowi w przestrzeni miejskiej towarzyszył Kiermasz dobrej i taniej książki. Za pozyskane środki biblioteka kupi najbardziej poszukiwane nowości wydawnicze (więcej o sposobach na dodatkowe pieniądze na nowości tutaj). Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji: zabawy ruchowe, zajęcia muzyczne, teatrzyk kamishibai oraz wakacyjne wyzwanie czytelnicze. Dodatkowo można zasięgnąć porady psychologa, który doradzi co warto czytać dzieciom.

Źródło zdjęć: FB MBP w Lęborku