spot_img

Dodatkowe pieniądze na nowości dzięki kiermaszom książek

Biblioteki wykorzystują wakacje i luzowanie obostrzeń epidemicznych do organizacji kiermaszy książek. To szansa na zdobycie dodatkowych funduszy na zakup nowości wydawniczych i danie drugiego życia książkom wycofanym z księgozbioru.

Pamiętaj, jeżeli organizujesz podobne działanie koniecznie trzeba przestrzegać obowiązujących przepisów epidemicznych. Kiermasz można zorganizować także w formule online – poniżej przykłady z bibliotek.

Kiermasz Książek Wyczytanych

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizowała Kiermasz Książek Wyczytanych. Czytelnicy mogli wybierać interesujące tytuły spośród trzech tysięcy pozycji, przekazanych z biblioteki. Ceny książek zaczynały się już od symbolicznej złotówki. W ofercie Kiermaszu znalazły się książki z zakresu literatury popularnonaukowej, literatury kryminalnej i sensacyjnej, literatury obyczajowej i romantycznej, beletrystyki, książek dla młodzieży, a także podręczników, encyklopedii, słowników.

Kiermasz odbył się na parkingu przez budynkiem biblioteki.

Wakacyjny kiermasz książek

Od 7 lip­ca Miej­ska Bi­blio­te­ka Pu­blicz­na w Brze­gu w każ­dy pierw­szy po­nie­dzia­łek mie­sią­ca w godz. 14-16 będzie organizować Wakacyjny kiermasz książek. Wszystkie publikacje będą sprzedawane po 5 złotych. Kier­masz po­wró­cił na sta­łe i nie jest wymagane wcze­śniej­sze uma­wia­nie się.

– Kiermasz dostępny jest dla Państwa w godzinach otwarcia biblioteki. Prosimy o zakładanie maseczki, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości. Płatność za książki w rejestracji na parterze. Codziennie dokładamy coś nowego! – tak zaprasza od 22 lipca Miej­ska Bi­blio­te­ka Pu­blicz­na w Bolesławcu. Książki do walizki, do pociągu czy na plażę są sprzedawane za 2 złote.

Kiermasz książek przeczytanych

Tradycję kiermaszu książek przeczytanych kontynuuje też Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchtowie. Wśród wystawionych na sprzedaż książek pod koniec lipca nie zabraknie propozycji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz książek popularnonaukowych.

Kiermasz książek online

Na kiermasz książek online zdecydowała się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu. Czytelnik może dokonać wyboru książki, która wzbudzi jego zainteresowanie na stronie internetowej biblioteki. Publikacje na sprzedaż zaprezentowane są na liście, której towarzyszą zdjęcia zbiorowe i cena. Osoby zainteresowane mogą zarezerwować wybrane pozycje e-mailowo lub telefonicznie. Po skompletowaniu paczki pracownik biblioteki skontaktuje się z kupującym w celu odbioru zamówienia.

Wakacyjny kiermasz książek wycofanych z księgozbioru

W dniach 12–13 sierpnia Miej­ska Bi­blio­te­ka Pu­blicz­na w Lubaczowie planuje wakacyjny kiermasz książek wycofanych z księgozbioru. Jak zapowiada: kiermasz odbywać się będzie przed budynkiem biblioteki z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wśród książek przeznaczonych na kiermasz każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdują się pozycje popularnonaukowe, beletrystyka oraz książki dla dzieci. Książki sprzedawane będą za symboliczną złotówkę.

W ubiegłym roku biblioteka z powodu pandemii zorganizowała kiermasz online.

Kiermaszowy hol

– Od 1 czerwca do 31 sierpnia na kiermaszowych regałach znajdziecie mnóstwo świetnych powieści w sam raz na urlop, inspirujące przepisy kulinarne, propozycje spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich zainteresowań, książki historyczne, związane z podróżowaniem, zdrowiem, religią oraz dotyczące Śląska Cieszyńskiego. W miejsce sprzedanych pozycji będą pojawiać się nowe, więc warto zaglądać do nas przez całe lato – zaprasza Biblioteka Miejska w Cieszynie. Książki można znaleźć w holu biblioteki. To kontynuacja wcześniejszego projektu –kiermaszowego straganu przed biblioteką.

Źródło zdjęć: freepik.com, wskazane biblioteki