Katalogi książek ukraińskich i lista dystrybutorów – przydatne materiały dla bibliotekarzy

Ukraiński Instytut Książki przygotował katalogi książek ukraińskich i listę dystrybutorów. To źródła, w których można zamawiać najnowsze książki w języku ukraińskim do polskich bibliotek i wesprzeć ukraiński rynek wydawniczy.

Pracownicy Ukraińskiego Instytutu Książki stworzyli dwa katalogi ukraińskich książek (literatura dla dzieci i literatura dla dorosłych) oraz przewodnik pomagający poruszać się po tych katalogach. Dodatkowo udostępniona została lista dystrybutorów publikacji. Katalogi są aktualizowane.

Zobacz:

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz:

Źródło zdjęć: freepik.com