spot_img

Narodowe Czytanie 2022. Zgłoś swoją bibliotekę!

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 3 września 2022 roku. Lekturą tej edycji będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Od dziś można zgłaszać udział w akcji.

– Wierzę, że wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaci jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. I żeby – jak zawsze – było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa. Niech Ballady i romanse ponownie odkryją przed nami swoją wybitną wartość literacką, cenny wymiar moralny i bogactwo kulturowe Rzeczypospolitej, stając się dla wszystkich prawdziwie twórczą inspiracją do zrealizowania własnych, oryginalnych odsłon Narodowego Czytania 2022 – napisał w liście Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zachęcając do współtworzenia akcji.

Zgłoś swoją bibliotekę

Za pomocą elektronicznego formularza prześlij propozycję wydarzenia. Należy podać m.in. informacje szczegółowe, planowany przebieg akcji (program, uczestnicy), dane organizatora.

  • Grafikę z tego artykułu można pobierać i udostępniać na potrzeby akcji.
  • Poprzednia edycja – finał akcji i relacje z bibliotek.
  • Lista rankingowa biblioteka, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Ballady i romanse”

Źródło zdjęć: BMM/polona.pl