spot_img

Edukacyjny Oskar dla Wypożyczalni Skrzydeł

W Warszawie, we wtorek 10 maja 2022 roku, przyznano Nagrodę im. Janusza Korczaka. Wśród laureatów znalazła się Wypożyczalnia Skrzydeł, czyli Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie, którą możecie oglądać tutaj.

Kapituła w trzech kategoriach przyznała dwanaście nagród oraz wyróżniła czternastu kolejnych laureatów. Nagrodzone zostały osoby publiczne kierujące się korczakowskimi wartościami, instytucje edukacyjne i lokalni liderzy. 

W kategorii „Instytucje wdrażające Korczakowskie idee” zgłoszono 36 instytucji, spośród których kapituła przyznała pięć nagród. 

– Wspaniałe jest to, że wśród nagrodzonych jest biblioteka! Wypożyczalnia Skrzydeł – biblioteka w Pliszczynie została doceniona za stworzenie w podlubelskiej szkole wyjątkowej biblioteki i centrum szkolnego życia oraz realizację w praktyce korczakowskich idei i wartości – mówi Iwona Pietrzak Płachta z biblioteki. – To nobilitacja dla całego środowiska bibliotekarskiego, że biblioteka może być miejscem dodającym skrzydeł i że jest to ważne… tak ważne, że zasługuje na takiego „edukacyjnego Oskara”. Czuję ogromną dumę i honor bycia wśród instytucji w których, dzięki którym dzieci są szczęśliwe – dodaje.

Źródło zdjęć: mat.pras.