spot_img

Przemiana biblioteki szkolnej w Wypożyczalnię Skrzydeł

Biblioteka Wypożyczalnia Skrzydeł działa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pliszczynie. Po wyczekiwanym remoncie zaczęła swoją działalność 29 października 2021 roku.

Ekipy remontowe pracowały nad wnętrzem przez wakacje. Przy pomocy szkolnych pracowników udało się wnieść wcześniej zamówione meble i inne elementy wyposażenia. Zamontowano je w poszczególnych strefach. Ostatnim punktem prac były przenosiny księgozbioru na regały.

– Zgodę na rewitalizację biblioteki dostałam w organie prowadzącym szkołę. Umówiliśmy się, że muszę się zmieścić w kwocie 10 000 złotych. Chciałam by Wypożyczalnia Skrzydeł miała więcej miejsca, by połączyć pomieszczenie przeznaczone na przechowywanie podręczników z biblioteką i tutaj była potrzeba wyburzenia części ściany – mówi Iwona Pietrzak-Płachta, bibliotekarka. – Stworzyłam napisy na ściany, wycinane z gazet i naklejane przy pomocy kleju do tapet. Malowałam stare skrzynie, by posadzić w nich brzozowy zagajnik, przecierałam stoliki, budowałam parawany oddzielające przestrzenie. Marzyłam o miejscu w którym dzieciaki będą mogły naprawdę rozwinąć skrzydła …i się udało. Bo każda książka to skrzydła które niosą nas do innych światów, w dodatku światów, które sobie sami wybieramy – dodaje.


Przed zmianą

Zobacz też Kącik czytelniczy w bibliotece szkolnej w Jeziorkach.

Po zmianie


Źródło zdjęć: mat.pras.