spot_img

Bezpłatne ebooki dla dzieci w języku ukraińskim

Lustro Biblioteki w porozumieniu z ukraińskimi wydawcami Видавництво Маmіno i БараБука BaraBooka udostępnia bezpłatne ebooki dla dzieci w języku ukraińskim. Znajdziesz je poniżej i na WIRTUALNYM REGALE. Część książek, zgodnie z oznaczeniami, można drukować i przekazywać dzieciom.

Ebooki od wydawnictwa Видавництво Маmіno

Lustro Biblioteki w porozumieniu z Wydawnictwem Видавництво Маmіno udostępnia nieodpłatnie e-booki dla dzieci. Książek niestety nie można drukować. Do poniższego zestawienia należy linkować do strony www.lustrobiblioteki.pl. Nie zezwala się na kopiowanie pojedynczych linków do plików PDF ani użycie okładek.

Pobierz kod QR do zestawienia książek.

Aby pobrać książkę należy kliknąć w okładkę.

Ebooki od wydawnictwa БараБука BaraBooka

Lustro Biblioteki w porozumieniu z Wydawnictwem BaraBooka (БараБука) udostępnia nieodpłatnie e-booki dla dzieci. Książki można drukować (zabroniony jest druk komercyjny). Do poniższego zestawienia należy linkować do strony www.lustrobiblioteki.pl. Nie zezwala się na kopiowanie pojedynczych linków do plików PDF ani użycie okładek.

Pobierz kod QR do zestawienia książek.

Aby pobrać książkę należy kliknąć w okładkę.

Ebooki dla dzieci 3+

Ebooki dla dzieci 6+

Ebooki dla dzieci 9+

W serwisie specjalnym #SolidarnidlaUkrainy Lustro Biblioteki udostępnia wiele innych darmowych źródeł dostępu do książek w języku ukraińskim, a także dodatkowe materiały do pobrania.


Bezpłatne kolorowanki z warszawskimi i krakowskimi legendami w języku ukraińskim do druku

Ukazały się nowe kolorowanki z legendami warszawskimi. Lustro Biblioteki w porozumieniu z fundacją „Trasa dla Bobasa” z radością przekazuje, że biblioteki mogą je nieodpłatnie pobrać, wydrukować i przekazywać dzieciom. Szczegóły TUTUAJ.

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz: