„Pracownia Opowieści” z baśnią Ukraińską

Ustnie przekazywane opowieści są stare jak ludzkość. Tak naprawdę wędrowni bajarze opowiadali nie tylko dzieciom, a całym społecznościom odwiedzanych miejsc. Ich opowieści pełniły rolę nie tylko rozrywkową, ale i terapeutyczną i integrującą. To, co służyło przez wieki naszym przodkom, jest potrzebne i nam.

Z takich pobudek w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna powstaje „Pracownia Opowieści”. W ramach jej działalności biblioteczna Bajarka – w tej roli Agnieszka Antosik, będzie opowiadała baśnie narodów z całego świata. Na początek do Wypożyczalni dla Dzieci przy ul.Mieszka I 15, bo tam lokalizować się będzie „Pracownia”, zapraszamy grupy przedszkolne. W planach są już także popołudniowe spotkania z chętnymi, którzy mają ochotę wsłuchać się w opowiadane na głos baśnie.

Cykl inaugurują, z oczywistych względów, baśnie ukraińskie.

– Zgłębiając się w ich świat, zbliżymy się do korzeni tak bliskich nam zwłaszcza teraz Ukraińców, odkryjemy, jak wiele nas łączy i jak podobne są nasze marzenia. Spotkamy się u źródła – zapowiada biblioteczna Bajarka.