spot_img

„Kuferki Wyobraźni” z biblioteki do ukraińskich dzieci

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przypomina o zbiórce materiałów plastycznych dla dzieci z Ukrainy. Prawie codziennie do instytucji docierają prośby o ich przekazanie. Pytają o nie instytucje pośrednio lub bezpośrednio pomagające uchodźcom, bądź oni sami.

„Kuferki wyobraźni” biblioteka stara się przygotować dla wszystkich. Jednak liczba przebywających w Gnieźnie i okolicach uchodźców z Ukrainy nieustannie wzrasta, wrastają także potrzeby.

Dotychczas przekazano zestawy zawierające: bloki rysunkowe, pisaki, kredki, plastelinę, zeszyty i kolorowanki, a także puzzle i gry, które nie wymagają znajomości języka dzieciom znajdującym się w ośrodku w „Stanicy w Gaju”, zaopatrzono także punkty zbiórki umiejscowione w hali sportowej przy ul. Sobieskiego 20 oraz w parafii przy ul. Orzeszkowej. Miejska książnica serdecznie dziękuje mieszkańcom Gniezna za okazane serce i prosi o dalszą pomoc.

„Kufer Wyobraźni” to wspólna akcja Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej, Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.


Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcamy wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

Grafiki do wykorzystania (także online)

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz:


Źródło zdjęć: mat.pras. BPMG