spot_img

Bezpłatne kolorowanki z warszawskimi i krakowskimi legendami w języku ukraińskim do druku

Ukazały się nowe kolorowanki z legendami warszawskimi. Lustro Biblioteki w porozumieniu z fundacją „Trasa dla Bobasa” z radością przekazuje, że biblioteki mogą je nieodpłatnie pobrać, wydrukować i przekazywać dzieciom.

Obecnie dostępne są kolorowanki z legendami warszawskimi i krakowskimi. W planach są kolejne.

– Kolorowanki z warszawskimi i krakowskimi legendami powstały we współpracy z naszymi starymi i nowymi ukraińskimi przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że staną się one wstępem do przygody z polską kulturą, a nasi najmłodsi goście z Ukrainy spędzą z nimi miłe chwile. W planach mamy kolejne publikacje oraz interaktywne wycieczki po Polsce! – mówi Marta Mleczko, prezes Fundacji „Trasa dla Bobasa”.

Zestawienie wszystkich kolorowanek można pobrać i drukować (w wersji polskiej i ukraińskiej):

Pojedyncze kolorowanki można pobrać ze stron:

  • legendy warszawskie: Варс і Сава (Wars i Sawa), Василіск (Bazyliszek), Русалка (Warszawska syrenka), Золота качка (Złota kaczka).
    Dostępne też w języku polskim.
  • legendy krakowskie: Lajkonik, Легенда про пана Твардовського (Legenda o Panu Twardowskim), Легенда про вавельського дракона (Legenda o Smoku Wawelskim), Legenda o komnacie „Pod Głowami” na Wawelu, Legenda Historia żółtej ciżemki, Легенда про краківських голубів (Legenda o krakowskich gołębiach w języku ukraińskim), Legenda o rzeszowskim smoku (Легенда про жешівського дракона).

Zaglądajcie na trasadlabobasa.pl oraz szpiedzywiedzy.pl po kolejne materiały.


Tutaj znajdziesz linki do źródeł udostępniających nieodpłatne książki w języku ukraińskim, a także dodatkowe materiały do pobrania.


Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcamy wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

Grafiki do wykorzystania (także online)

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz:


Źródło zdjęć: freepik.com