spot_img

70 darmowych książek dla dzieci w języku ukraińskim do pobrania

Aktualizowana lista książek i audiobooków w języku ukraińskim dla dzieci, młodzieży i dorosłych do pobrania i czytania online jest dostępna TUTAJ. W porozumieniu z polskimi fundacjami i wydawnictwami oznaczyłam materiały, które można wykorzystywać w pracy z dziećmi, wydrukować i rozdawać potrzebującym – są one oznaczone zdaniem „Można drukować i przekazać czytelnikom”.

Lustro Biblioteki w porozumieniu z ukraińskimi wydawcami Видавництво Маmіno i БараБука BaraBooka udostępnia bezpłatne ebooki dla dzieci w języku ukraińskim. Znajdziesz je poniżej i na WIRTUALNYM REGALE. Część książek, zgodnie z oznaczeniami, można drukować i przekazywać dzieciom.

Ebooki od wydawnictwa БараБука BaraBooka

Lustro Biblioteki w porozumieniu z Wydawnictwem BaraBooka (БараБука) udostępnia nieodpłatnie e-booki dla dzieci. Książki można drukować (zabroniony jest druk komercyjny). Do poniższego zestawienia należy linkować do strony www.lustrobiblioteki.pl. Nie zezwala się na kopiowanie pojedynczych linków do plików PDF ani użycie okładek.

Pobierz kod QR do zestawienia książek.

Aby pobrać książkę należy kliknąć w okładkę.

Ebooki dla dzieci 3+

Ebooki dla dzieci 6+

Ebooki dla dzieci 9+

W serwisie specjalnym #SolidarnidlaUkrainy Lustro Biblioteki udostępnia wiele innych darmowych źródeł dostępu do książek w języku ukraińskim, a także dodatkowe materiały do pobrania.


Bezpłatne kolorowanki z warszawskimi i krakowskimi legendami w języku ukraińskim do druku

Ukazały się nowe kolorowanki z legendami warszawskimi. Lustro Biblioteki w porozumieniu z fundacją „Trasa dla Bobasa” z radością przekazuje, że biblioteki mogą je nieodpłatnie pobrać, wydrukować i przekazywać dzieciom. Szczegóły TUTUAJ.

 


Aktualizacja: Po kontakcie z przedstawicielem Stowarzyszenia bezpośrednie linki do e-booków zostały usunięte, jednak cały czas są dostępne na stronie www Stowarzyszenia. Książki dostępne są TUTAJ. Drukowanie książek nie jest dozwolone.

Po wielu poszukiwaniach znalazłam pięknie ilustrowane książki dla dzieci w języku ukraińskim. E-booki można pobrać całkowicie za darmo.

Pełne treści książek są udostępniane dzięki Stowarzyszeniu Osvitoria, które pomaga zmieniać i rozwijać edukację na Ukrainie. Książki są dostępne dzięki porozumieniu z ukraińskimi wydawcami.

Zobacz też specjalny serwis #SolidarnizUkrainą, w którym prezentuję ważne treści, przydatne materiały, pomysły na działania i oczywiście źródła nieodpłatnych książek w języku ukraińskim.

Після довгих пошуків я знайшов гарно ілюстровані дитячі книжки українською мовою. Електронні книги можна завантажити абсолютно безкоштовно.

Повний зміст книг доступний через Асоціацію «Освіторія», яка допомагає змінювати та розвивати освіту в Україні. Книги доступні за домовленістю з українськими видавництвами.

Дивіться також спеціальний сайт # SolidarnizUkrainą, на якому я представляю важливий контент, корисні матеріали, ідеї для діяльності та, звісно, джерела безкоштовних книг українською мовою.

BMM: Podziękowania za tłumaczenie na język ukraiński kieruję do p. Marty Bajewicz i p. Kateryna Nechyporenko.

Lista książek jest aktualizowana na stronie Stowarzyszenia. Перелік книг оновлюється на сайті Асоціації

Źródło zdjęć: freepik.com