spot_img

Projekt „Mama na warsztacie”

„Mama na warsztacie” to projekt Biblioteki–Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie, który składał się z cyklu spotkań z młodymi mamami. Miał on za zadanie pomóc im powrócić do „normalnego świata” po urlopie macierzyńskim lub długiej nieobecności w pracy.

– Grupa 14 pań skorzystała z warsztatów z doradcą zawodowym, który przedstawił typy osobowości i podpowiadał, jak korzystać ze swoich atutów. Mamy spotykały się również na zajęciach relaksacyjnych, fitness, body ball, pilates, stretching, nordic walking. Nauczyły się szyć oraz dowiedziały, na czym polega renowacja mebli. Mało tego, wspólnie z prowadzącym odrestaurowały starą skrzynię zegara, tworząc przepiękny regał, który stanął w bibliotece, prezentując czytelnikom „Czas na nowości” – mówi Marta Sikora, dyrektor Biblioteki–Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie.


– Biblioteka w ramach projektu zakupiła trzy maszyny do szycia (zajęcia kontynuowane są po zakończeniu realizacji grantu), hantle, piłki, maty, stepery do ćwiczeń. Panie dalej spotykają się na własną rękę w sali widowiskowej biblioteki i ćwiczą, korzystając nieodpłatnie z dostępnego sprzętu. Pisząc projekt, nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takich efektów. Warto było – podsumowuje.

Realizację projektu umożliwił grant „Skrzydła dla Mamy” w wysokości prawie 15 tys. złotych przekazany przez Fundację BGK.


Źródło zdjęć: mat.pras.