Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2022 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Budżet programu dotacyjnego „Niepodległa” w tym roku wynosi 3,5 mln zł. Wnioski można składać do 14 stycznia.
Program dotacyjny „Niepodległa”
Celem strategicznym programu jest szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.
Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.
Dofinansowanie
W programie samorządowe instytucje kultury, w tym biblioteki, mogą wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Poziom dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” nie może przekroczyć 85% całości budżetu zadania. Wymagany jest wkład własny na realizację zadania.
Przyznane dofinansowania w roku 2021
Uprawnione podmioty
O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury, w tym biblioteki, i organizacje pozarządowe.
Warunki
- złożenie wniosku do 14 stycznia do godz. 15.59
- można złożyć tylko jeden wniosek
- wkład własny 15%
- realizacja projektu pomiędzy 15 marca do 20 listopada 2022 roku
- wnioski należy składać on-line.
Szczegółowe informacje i regulamin programu dostępne są na stronie niepodlegla.gov.pl