Nowe biblioteki – z piaskownicy do książnicy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie

15 listopada oddano do użytku dla najmłodszych kolorową salę. Powstała ona w ramach projektu „Z piaskownicy do książnicy” w zaadaptowanym pomieszczaniu biblioteki w Kleczewie.

– Każde dziecko będzie mogło w niej spędzić mile czas, bawiąc się i czytając dostępne tam książki. Przede wszystkim zapraszamy najmłodsze dzieci i ich rodziców. Wspólnie spędzony u nas czas przyniesie dzieciom wymierne korzyści w postaci obcowania z książką, wprowadzania ich w świat literatury i umiejętnego korzystania z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą czytanie książek – zaprasza biblioteka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB MGBP w Kleczewie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Miłosławiu

Filia biblioteczna Czeszewo w Miłosławiu otworzyła swoje podwoje 15 listopada w budynku szkoły podstawowej. Wcześniej mieściła się w świetlicy wiejskiej.

Więcej: strona www biblioteki