spot_img

Nowe biblioteki – wolność i swoboda

Biblioteka Miejska w Łodzi

Nowa filia pod nazwą „Biblioteka Wolność” dziś ruszyła pełną parą. Wnętrze jest utrzymane w kawiarnianym klimacie. Nowe regały wypełnione książkami, prasa i media, miejsca do pracy, stanowiska komputerowe, siedziska, a nawet mini ścianka wspinaczkowa są do dyspozycji mieszkańców.

Ze względu na swoją centralną lokalizację oraz otwarty, wolnościowy i publiczny charakter Biblioteka „Wolność” powinna stać się miejscem spotkania i dialogu, również dla innych instytucji kultury, uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji, a także oddolnych inicjatyw społecznych – podaje Urząd Miasta Łodzi.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB BM w Łodzi

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy

Nowa siedziba daje możliwość swobodnego korzystania ze zbiorów dostępnych w jednym miejscu i przestrzeni, na organizowanie różnorodnych form komunikacji społecznej. Od 17 listopada można tu wypożyczyć książkę, poczytać ulubione książki i czasopisma, uczestniczyć w spotkaniach czy relaksować się na wygodnych fotelach i sofie. W budynku, dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, znalazły się również sala komputerowa (wyposażona w komputer dla osób niedowidzących i powiększalnik tekstu z opcją głośnego czytania), Biblioteka Młodych i Kącik Malucha.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB MiPBP w Słupcy