spot_img

6 świątecznych akcji dla czytelników

Mikołajkowa skrzynka bajkowa

Wysyłanie listu do Mikołaja to ogromna przyjemność dla dzieci, dlatego Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprasza czytelników do pisania listów. Wiadomości do Świętego Mikołaja można tworzyć samemu, ale czekają też gotowe szablony, które można wykorzystać.

Świąteczne miasteczko

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach stanęło Miasteczko Świąteczne – Dickens Village inspirowane „Opowieścią Wigilijną”.

Rózga zamiast kary finansowej

Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach była skierowana do zapominalskich czytelników, którym minął wyznaczony termin oddania książek. Zamiast kary finansowej czytelnicy byli obdarowywani ozdobnymi rózgami od św. Mikołaja.

Książkowe prezenty dla DPS

Biblioteka Babie Lato, jedna z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku, przygotowała książkowe upominki dla pensjonariuszy lokalnego DPS-u w ramach inicjatywy „Mikołajki w DPS, czyli książkowe prezenty od WiMBP w Gdańsku dla seniorów”.

Przytul książkę

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna są książki, których jeszcze nikt nigdy nie wypożyczył. Czytelnicza zabawa ma zachęcić do wypożyczenia na święta tytułów nietkniętych przez lata. Akcja trwa do 5 stycznia. Tutaj informacje o edycji z 2019 roku.

Adwentowy bookcrossing

Każdy czytelnik, który jako pierwszy odwiedzi Biblioteki GCKiB w Miejscu Piastowym w dniach od 1 do 23 grudnia i wypożyczy książkę, otrzyma kartkę z bookcrossingowego kalendarza, która w tym przypadku jest książką.

Źródło zdjęć: mat.pras.