Świąteczne miasteczko inspirowane „Opowieścią Wigilijną”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach 6 grudnia stanęło Miasteczko Świąteczne – Dickens Village inspirowane „Opowieścią Wigilijną”, które fascynuje nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych.

Ten niezwykły pomysł to efekt połączenia pomysłu mieszkańców, a zarazem czytelników i ogromnej otwartości biblioteki, która na potrzeby miasteczka przeorganizowała swoje pomieszczenie. Miasteczko cieszy się ogromnym powodzeniem. W tydzień od jego otwarcia bibliotekę odwiedziło kilkaset osób.

Na miasteczko składa się:

• 159 świecących domków z porcelany (wśród nich dom św. Mikołaja, wioska elfów, Straż pożarna, budynki dworca, księgarni, sklepów, wesołe miasteczka, wyciąg narciarski, kolejka, piekarnia i wiele wiele innych elementów)
  • 1000 metrów światełek choinkowych
  • 170 choinek i ponad 300 figurek
  • 500 metrów kabli
  • 50 mkw puchowego śniegu
  • ponad 20 godz. pracy w bibliotece zespołu 6 osób.

Miasteczka Świąteczne to zwyczaj z USA, gdzie oprócz efektownych iluminacji domów w ich wnętrzach wiele rodzin buduje małe świąteczne miasteczka. Świąteczne miasteczko powstało z inicjatywy Państwa Joanny i Piotra Dudzików oraz Anny i Michaela Grabowski. Pomysłodawcom przy budowie pomagali również Państwo Dominika i Bogdan Drabowie.

Źródło zdjęć: mat.pras.