2 mln zł na wdrożenie e-usług w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska otrzymała aż dwa miliony na rozwój e-usług. Do końca kwietnia 2023 roku powstanie tu między innymi studio nagrań. W środę 1 grudnia podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji z funduszy unijnych.

Książnica jest największą biblioteką w województwie podlaskim. Jej działania statutowe, propagowanie czytelnictwa, wpisują się w politykę, jaką realizuje zarząd województwa – stwierdził marszałek Artur Kosicki. – Dotacja pozwoli jej sprawnie pracować w czasach pandemii, kiedy „rządzi” internet.

W bibliotece powstanie profesjonalne studio nagrań z kamerami, green screenem i innymi niezbędnymi urządzeniami. Z dofinansowania zostaną również kupione komputery, oprogramowanie.

Pozwoli to na uruchomienie wielu atrakcyjnych usług, dostępnych online. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach, zabrać głos podczas spotkań autorskich lub obejrzeć relacje z ważnych wydarzeń kulturalnych online.

Nowy system ułatwi również komunikację oraz obieg dokumentów z instytucjami powiązanymi z Książnicą, m.in. z jej filiami bibliotecznym i urzędami. A dzięki nowym komputerom zostanie też usprawniona praca wewnątrz tej instytucji.

Źródło zdjęć: freepik.com