Nowe biblioteki – zapowiedzi otwarć w woj. podlaskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie

Dobiegł końca remont w świetlicy wiejskiej w Starym Skazdubie, gdzie znajduje się Filia Biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Bakałarzewie.

Więcej: strona www biblioteki

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Rozpoczął się pierwszy etap prac koncepcyjnych wyglądu nowego budynku biblioteki między ulicami Reja i Pułaskiego w Suwałkach.

– Nowy obiekt to nie stricte biblioteka, a nowoczesna medioteka. Znajdą się w niej nie tylko książki, ale również czytelnia multimedialna, stanowiska komputerowe, sala konferencyjna, przestrzeń dla dzieci, pracownie plastyczne i językowe – poinformował prezydent Suwałk. – Cieszę się, że cztery firmy złożyły swoje prace. Teraz ich oceną zajmie się specjalny sąd konkursowy – dodał Czesław Renkiewicz.

Więcej: Cztery firmy opracowały koncepcję biblioteki, która ma powstać między ulicami Reja i Pułaskiego, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie

Trwa drugi etap przeniesienia biblioteki w Grajewie z budynku przy ul. Wojska Polskiego 20 do nowej lokalizacji przy ul. Ełckiej 30. Od 15 listopada biblioteka jest nieczynna.

Więcej: strona www biblioteki

Zobacz też przemianę biblioteki szkolnej w Jeziorkach i inne nowe biblioteki.

Źródło zdjęć: mat.pras.