Archiwum Społeczne Sulejówka

W ramach partnerstwa Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego i Towarzystwem Przyjaciół Sulejówka prowadzi Archiwum Społeczne Sulejówka. Jego cel to gromadzenie materiałów dotyczących lokalnej historii miasta: ludzi, instytucji i miejsc, ocalenie osobistych historii mieszkańców, zapisanie wspomnień, opisanie pamiątek.

– Od kilku lat już zbieraliśmy materiały, słuchaliśmy historii i wspomnień. Postanowiliśmy, że czas, by materiały te udostępnić online. Udało się bibliotece zdobyć dofinansowanie w ramach programu „Kultura cyfrowa” na projekt „Piłsudscy po sąsiedzku”. W ten sposób powstał portal „Sulejówek po sąsiedzku” wielowymiarowy obraz historii społecznej tego miasta oraz niepowtarzalny zapis bardzo osobistych emocji oraz opowieści o tym, co było i co wciąż pozostaje ważne dla mieszkańców i mieszkanek – mówi Iwona Zbroszczyk, dyrektor MBP w Sulejówku.

Biblioteka zachęca mieszkańców i inne osoby związane z Sulejówkiem do współpracy.

Więcej o projekcie

Źródło zdjęć: sulejowekposasiedzku.pl