spot_img

Termin składania wniosków do Priorytetu 3. NPRCz na rok 2021 zostanie przedłużony

Wciąż trwają prace legislacyjne związane z realizacją Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Serwis Samorządowy PAP otrzymał 26 sierpnia 2021 roku odpowiedź Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącą terminu składnia wniosków do Priorytetu 3., dzięki któremu biblioteki szkolne i pedagogiczne będą mogły kupić nowości wydawnicze oraz wyposażyć swoje wnętrza.

Aktualizacja: Termin składania wniosków do Priorytetu 3. NPRCz mija 15 września

Przypomnę, że w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025” podano termin 3 września na składanie wniosków w tym roku. O szczegółach Priorytetu 3. przeczytasz tutaj.

Na pytania serwisu o to: kiedy będą gotowe dokumenty, kiedy zostanie opublikowane rozporządzenie, kiedy zostaną udostępnione wzory wniosków oraz czy zmieni się termin składania wniosków, resort edukacji odpowiedział:

W odpowiedzi rzecznik prasowy MEiN, Anna Ostrowska napisała: „informuję, że kończą się prace legislacyjne nad projektem rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Jeśli okaże się, że prace się przedłużą, terminy złożenia wniosków zostaną zmienione”.

Bibliotekarze, którzy skierowali swoje pytania do MEiN, również otrzymują takie same odpowiedzi z zapewnieniem, że terminy zaproponowane w projekcie rozporządzenia zostaną zmienione.

Więcej: samorzad.pap.pl


Źródło zdjęć: freepik.com