spot_img

Polska czytała „Moralność pani Dulskiej”

Jak Narodowe Czytanie świętowały biblioteki i ich czytelnicy? Oto relacje nadesłane przez bibliotekarzy.

Zachęcam bibliotekarki i bibliotekarzy do przesyłania relacji z lokalnych wydarzeń na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl.

Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Brzeszczach

– Biblioteka przygotowała liczne atrakcje: ściankę biblioteczną do robienia zdjęć w wyjątkowym kapeluszu pani Dulskiej oraz z hasłami o czytaniu czy quiz na tabletach ze znajomości lektury. Były specjalne zakładki Pani Dulskiej do samodzielnego skomponowania – każdy chętny wybierał cytat, który najbardziej przypadł mu do gustu i wizerunek postaci z książki. Największą popularnością cieszyła się kwestia Felicjana A niech Was wszyscy diabli! – zdradza Ewa Kubica, kierowniczka działu bibliotek.

Gminnej Bibliotece Publicznej w Przecławiu

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach 

Już w piątek 3 września rozpoczęła się akcja Narodowego Czytania w brzezińskiej bibliotece. Odwiedzili ją pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, którzy głośno czytali Moralność pani Dulskiej.

Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu wraz z bibliotekami publicznymi

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

W wypożyczalni dla dorosłych i młodzieży nr 114 odbył się happening biblioteczny, podczas którego miało miejsce przedstawienie interaktywne z udziałem bibliotekarzy i profesjonalnych artystów z Teatru Bemowo. Ponadto bemowscy bibliotekarze, łącząc siły z kilku placówek, czytali fragmenty lektury Gabrieli Zapolskiej, jednocześnie zapraszając do udziału w interaktywnym quizie o dziele – relacjonuje Joanna Braun z działu promocji biblioteki.

Centralne obchody Narodowego Czytania

Fotorelację z wydarzenia w Ogrodzie Saskim zobaczysz tutaj. Z kolei film z zapowiedzią lektury przyszłej edycji akcji obejrzysz tutaj.