spot_img

Narodowe Czytanie 2021 w Ogrodzie Saskim

Dziś w Ogrodzie Saskim w Warszawie para prezydencka zainaugurowała Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Dramat Gabrieli Zapolskiej na scenie wybrzmiał w samo południe. Nieprzerwalnie do godz. 14.30 aktorzy podzielili się z publicznością i widzami utworem, który od lat uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. W roli pani Dulskiej wystąpiły: Grażyna Barszczewska, Edyta Jungowska i Anna Dereszowska. W trakcie czytania nie zabrakło komizmu, bogactwa interpretacji dzieła, które w połączeniu z aranżacją muzyczną (i rapującym prowadzącym) dały wyraz godny jubileuszowej 10. edycji akcji. Całość została nagrodzona aplauzem. Za koncepcję artystyczną i reżyserię odpowiadał Janusz Kukuła.

Zapraszam na fotorelację. Zdjęcia dla Lustra Biblioteki wykonał Paweł Morawiec.

Na zakończenie prezydent Rzeczypospolitej ogłosił, że lekturą Narodowego Czytania w roku 2022 będą Ballady i romanse Adama Mickiewicza.

Zachęcam bibliotekarki i bibliotekarzy do przesyłania relacji z lokalnych wydarzeń na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl. Najciekawsze zostaną opublikowane w Lustrze Biblioteki.