To już ostatnia część relacji z bibliotek. Gratuluję i dziękuję bibliotekarkom i bibliotekarzom, którzy przesłali materiały. Podziękowania za organizację Narodowego Czytania kieruję również do wszystkich bibliotek.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach
Wspólna akcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęczycach wraz z filiami w Bożympolu Wielkim, Brzeźnie Lęborskim, Rozłazinie i Strzebielinie była skupiona na stworzeniu filmu z teatrem cieni.
Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii
W ogrodzie miejskim wspólnie czytano Moralność pani Dulskiej. Dopełnieniem Narodowego Czytania była premiera wystawy fotograficznej. Przez cały sierpień uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej brali udział w sesji zdjęciowej inspirowanej dramatem Gabrieli Zapolskiej. Rekwizyty takie jak suknie, kapelusze, zastawy, serwety, fotele, karnisze, laski, bażanty, poroża i inne, odnalezione w piwnicach i strychach pracowników i sympatyków WTZ wprowadziły w klimat salonu Dulskiej.
Wygraj książki dla biblioteki!
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie
W pięknym salonie pani Dulskiej w Pińczowie odbyła się jubileuszowa 10. edycja Narodowego Czytania. Dzieło Gabrieli Zapolskiej czytało ponad 70 osób.
Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej
Biblioteka Publiczna w Międzychodzie
Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim
Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin
– Podczas 10. edycji Narodowego Czytania nasza biblioteka zaproponowała udział w spektaklu teatralnym opartym na dramacie Gabrieli Zapolskiej – w całości stworzonemu przez uzdolnioną, jarocińską młodzież. Zadbali oni o każdy detal: od kostiumów, make up’u po scenografię i kostiumy. Nad wszystkim czuwała Emilia Pawlaczyk, która była także reżyserką spektaklu i wcieliła się w postać kuzynki Juliasiewiczowej – mówi Justyna Daniel-Korzyniewska, zastępca dyrektora biblioteki.
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie
Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie
– 4 września spotkaliśmy się w ogrodzie naszej biblioteki. Wcześnie rano rozpoczęliśmy przygotowania, pracownicy z sąsiadującej z nami szkoły pomogli nam rozstawić scenografię. O 10 rozpoczęliśmy wspólne czytanie, w które włączyli się absolwenci śremskiego LO, przyjaciele biblioteki, zaproszeni goście, burmistrz i dyrektorzy śremskich instytucji. Oprócz samego czytania rozdawaliśmy zakładki do książek m.in. z wizerunkiem autorki, losowaliśmy nagrody wśród osób, które wypełniły prawidłowo krzyżówkę związaną z czytanym utworem, oraz przeprowadziliśmy quiz wiedzy o Moralności pani Dulskiej i Gabrieli Zapolskiej – mówi Anna Laska-Szmyt, dyrektor biblioteki.